Miks just bikini fitness ?

Vabadus on minu arvates liiga valesti mõistetud. Vähemalt mina mõistsin seda kunagi valesti. See vale arusaam vabadusest  tekitab valiku paradoksi, mis omakorda halvab. See on nähtus kui sul on mingi eesmärgi saavutamiseks palju erinevaid valikuid ning tahtes valida neist parimat, ei suuda sa valida ühtegi. Lõputu hulga valikute keskel võiksime ju tunda end vabana, kuid mina olen tähele pannud, et see hoopis vangistab mind. Halvab mu otsustusvõime ning sunnib jääma paigale.

Mina tundsin seda vangistust näiteks enne kui otsustasin bikini fitnessiga tegelema hakata. Teadsin, et tahan üle saada lavahirmust ning olla heas vormis, kuid ma ei olnud kindel millega hakata tegelema. Millele pühendada oma elust nii suur hulk aega ja energiat? Minu eesmärki oleks aidanud saavutada muuhulgas ka näiteks kõiksugu erinevad tantsualad, reketisport (näiteks tennis, millega ma olen muide noorena tegelenud) või ma ei tea – kasvõi vettehüpped või  petanque. Miks siis bikini fitness?

DSC_0413.jpg

Sest mul oli lihtsalt teate küll milleni kahe vahel olemisest ja lõputute variantide vahel vaagimisest! Tahtsin end millegagi siduda ja sügavuti minna! Kasuks tuli ka loomulikult see, et bikini fitness võimaldab lisaks keha “ehitamisele” täiendada oma teadmisi ka anatoomias, toitumises, liikumises, poseerimises, enese motiveerimises ning distsipliinis.

Tahan lihtsalt öelda seda, et valikute tegemine on raske – väga raske, sest iga valikuga, mis ma teen, sulgen ma ukse teistele potentsiaalsetele alternatiivile, mida ma ei järelikult valida ei saa. Ja kuigi alternatiivsete uste kinni panemine tundub hirmutav ja raske, siis lubage ma ütlen omast kogemusest  – ühe kindla asja kasuks otsuse langetamine (isegi kui see ei ole võibolla maailma parim asi) tekitab vastupidiselt mu hirmule suure sisemise rahulolu tunde. See tunne, mis valdab kui oled otsustanud valida kindla tee ja mitte mõelda enam alternatiivsetele marsruutidele. Mitte mõelda enam, mis oleks olnud ja kuidas oleks kuskil mujal. Lihtsalt vabastav! Julgegem end rohkem siduda ja tundkem suuremat vabadust!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s