Hetkes elamine .

Elu on raske. Nii me mõtleme. Tegelikult on aga elu täpselt nii raske, kui raskeks me selle ise muudame. Paljud meist askeldavad iga päev ringi, ajavad asju ja täidavad erinevaid ülesandeid. Lahendatakse probleeme, tegeletakse draamadega, millest suur osa ei ole tõelised. Nad on meie endi poolt välja mõeldud. Eluga on sama lugu. Elu on nagu vesi, ainult, et me kaldume selles liialt pladistama ja asjatult pingutama. Selle asemel tuleks õppida hõljuma ja laskma asjadel kulgeda omasoodu, vabalt.

Kujuta ette elu, kus sa ärkad hommikul ja teed seda, mida sulle meeldib teha. Sa veedad aega inimestega, keda armastad ja sa naudid igat silmapilku. Sa elad olemasolevas hetkes, tuleviku pärsat muretsemata ja mineviku külge klammerdumata. Oma lähedaste ja sõprade suhtes ei tohiks olla ootusi ja seetõttu ei suuda nad sind panna eneses pettuma, ning seega kõik, mida nad teevad, on täiuslik. Sa armastad neid seepärast, et nad on just sellised, nagu nad on ja sinu suhted püsivad lihtsatena.

reality

Tuleb osata rõõmu tunda ka üksiolemisest, keskendudes oma mõtetele, veetes aega looduses, lugedes raamatut või siis olla trennis oma mõtetega üksi, nagu mulle meeldib. Selline ongi lihtne ja vabalt kulgev elu, mis on täiesti võimalik. Ainus, mis sellist elus elamast takistab, on sinu enda mõistus.

Õnnelikkuse aluseks on lihtsad inimestevahelised suhted, mis ei kujuta endast midagi muud, kui üksteisest rõõmutundmist ilma eriliste ootusteta. Me loome oma mõtteis ootusi, mida teised inimesed peaksid tegema, milline meie elu võiks olla või välja näha. Aga milleks on vaja seda teha? Võta oma ootused ja viska nad peast! Elu ilma ootusteta on tunduvalt lihtsam. Esiteks sa aktsepteerid tegelikkust sellisena nagu see on ja inimesi sellistena nagu nad on. Sa ei pea pettuma, olema masendunud, vihane, või kui oledki, siis tuleb leppida tegelikkusega ja lasta asjadel olla.

Advertisements

3 thoughts on “Hetkes elamine .

  1. Anneli says:

    Oi, see kõik on nii tõsi ja täpselt nii lihtne! Ometi on nii paljudel seda raske järgida (sh endal). Vahel on sellist meeldetuletust vaja, seega salvestasin selle jutu endale kalendrisse, et kord nädalas ikka üle lugeda 🙂 Aitäh! Jõudu ja jaksu treeningutel ning edu võistlustel 🙂

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s